Çeşme’de Fetöcü Yakalandı

15.09.2017

629 views Kişi Okumuş

0 Yorum

FETÖ zanlıları sığınmacılarla beraber yakalandı!

Çeşme’de FETÖ zanlıları, sığınmacılarla birlikte Yunanistan’ın Sakız Adası’na kaçarken yakalandı.
Çeşme’de düzenlenen yasa dışı geçiş operasyonunda, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında aranan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) eski başkan yardımcısı O.C’nin eşi ve iki çocuğuyla 3 FETÖ şüphelisinin de bulunduğu 14 kişi, Yunanistan’a geçme hazırlığındayken yakalandı.
Çeşme İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ildır Mahallesi’nden bir sürat teknesiyle yasa dışı geçiş yapılacağı yönündeki istihbarat üzerine bölgeye operasyon düzenledi. Yunanistan’ın Sakız Adası’na geçmek üzere hazırlık yapan ve aralarında kadın ve çocukların da olduğu 14 kişi yakalandı. Yapılan kimlik sorgusunda bu kişiler arasında FETÖ yöneticisi olmak suçundan aranan BDDK’nın eski başkan yardımcısı O.C’nin eşi ve iki çocuğunun da olduğu belirlendi.
Yakalananlardan 6’sının yasa dışı geçişi organize ettikleri ve kaçaklar arasında FETÖ operasyonları kapsamında haklarında işlem yapılan 3 kişinin de bulunduğu tespit edildi. Zanlılar, işlemleri için İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü. (A.A)

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.