Çeşme’liler Depremle Sarsıldı

26.09.2017

708 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Çeşme’liler Depremle Sarsıldı

Bilindiği gibi depremler hayatın içinde var olan doğal afetlerden bir tanesidir. Bu afetlere maalesef engelleme gibi bir lüksümüz yok ama gerekli önlemleri aldığımızda düşük hasar ve can kaybı ile geçirebileceğimizin artık hepimiz farkındayız.

Turizm Bölgeleri Depremle Sarsılıyor

Haziran aylarında  İzmir ve çevresi  düşük rihter ölçekli depremler sarsılırken daha sonraki zamanlarda ise  yine  ülkemizin  gözde turizm merkezlerinden olan Bodrum ve Muğla  ve yakında çevre illerimiz depremlerle  uzun süre  sarsılmaya başlamış  ve  halende  devam etmektedir. Fakat   geçtiğimiz günlerde sadece  o bölgelerde ağırlıkla depremler olurken artık depremler  ülke genelinde  düşük artçı etkileri ile  kendini  sahil kentlerimiz basta olmak üzere doğu  ve iç bölgelerdeki illerimizde de  kendini hissettirmektedir.
Ağırlık olarak  sahil  kentleri ve denizlerimizde  ağırlıkla  devam eden depremlerde  geçtiğimiz günlerde Eylül 24 2017 tarihinde  Çeşme Ilıca bölgesinde  ılıcada  karaya  çok yakın  bir nokta olan merkez üssü ile deprem  Çeşme’lileri   sabaha karşı saatler 05:14 civarında  yerin tahmini olarak  7.1 km derinliklerinde 2.0 rihter ölçeği büyüklüğünde kendini   hissettirdi .

Büyük Bir Depremin Habercisi mi ?

Sabahın erken saatlerinde  meydana gelen deprem   herkesin uykuda olması sebebi ve yerin derinliklerinde  olması ve büyüklüğünün fazla büyük olmaması sebebiyle  insanlar tarafından fazla hissedilmemesinin yanında  akıllarda bazı sorular  bıraktı her depremde olduğu gibi . Büyük bir depremin  habercisi mi ?  Belkide  başka büyük bir depremin habercisi  olabilir fakat bu konuda kesin bir bilimsel veri bulunmamaktadır.

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.