Google Habercilerin Yüzünü Güldürüyor

21.11.2017

1.316 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Google, haber yayıncı servisler için yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Google Haberler servisi dünya çapında binlerce haber yayıncılarından belirli kriterlere dayanarak kaliteli, özgün içeriklerin okuyucular için oluşturduğu servistir.

İnternet haber yayıncılarının kazançlarını arttırmayı hedefleyen Google, bugün itibari ile yeni abonelik servisini gerçekleştirmek için harekete geçti. Yeni oluşturulan abonelik servisi ile internet haber yayıncılar, abonelik servisi ile kazanabilecekler.

Dijital dünyanın ilerlemesi, anlık iletişim ve internet kullanımının artması ile anlık haber sunma amacı ile oluşturulan Google Haberler servisi, yeni oluşturulan abonelik aracı ile, bu servisi aktif eden haber siteleri ile gelir paylaşma programı başlatılacak. Gelen gelirlerin paylaşımı konusunda büyük payı yayıncı alacağını belirten Richard Gingras, reklam gelirleri ile kıyaslandığında abonelik gelirlerinin daha avantajlı olduğunuda yapılan açıklamaya ilave etti.

İnternet haber yayıncıları, Google reklamlarından %31 kadar kesinti uyguluyordu. Ancak yeni abonelik servisi ile reklamlarda uygulanan politikaların bir çoğu uygulanmayacağı sinyali verildi. Ücretli abonelik servislerini hali hazırda kullanan internet haber yayıncıları için günlük minimum 3 ücretsiz haber yayınlama politikası, abonelik servisi açıklanması ile birlikte kaldırıldığı da açıklamalar arasında yer alıyor.

Günümüzde gazete okurluğu, internet haberciliğine doğru ilerlerken Google’de yeni abonelik servisi ile yayıncılara kazandırmayı hedefliyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.