İnternet Modem Köprü Moduna Alma

27.09.2017

853 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Elimizde fazladan bulunan bir modemi köprü moduna alarak ikinci bir bağlantı noktası oluşturabilir, birinci modemin çekim alanının yetmediği yerde farklı bir modem konumlandırarak aynı internet bağlantısını birden fazla noktada kullanabiliriz.

Genel olarak birden  fazla hatların  lood blancing işlemleri için kullanılan bu yöntem. Rooter ve ya güvenlik duvarları ile gerçekleştirilmesi gerçekleştirilmektedir. Bu güvenlik duvarları genel olarak wlan oluşurmak ve ya  hotspot yazılımları ve  uygulamaları için kullanılmaktadır.  Bu tür sistemlerde  kullanılan sistemlerin   genel olarak incelendiğinde  Miktotik , cyberoam   vb   güvenlik duvarları  üzerinden   yapılmaktadır. İsmini yazmadığım daha fazla  güvenlik duvarları  mevcuttur. Bunlar  donanımsal veya yazılımsal olabilmektedir.

Kullanım Amaçları 

Kullanım amaçlar  çeşitlik gösterebilmektedir. Ülkemizde  son yıllarda ağırlıkla  5651 yasası gereği  hotspot yazılımlarında  kullanılan  uygulama  kullanım  alanları olarak  otel, cafeler , apartlar  gibi  çoklu internet  dağıtımının  açık olarak   halka ve ya  müşterilere  yapıldığı   alan ve ya  bölgelerde  faaliyet göstermektedir.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.