iPhone Kullanıcılarını Üzecek mi ?

02.06.2018

648 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Apple tarafından WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılması beklenilen ürünlerden birisi olan iPhone SE 2 akıllı telefon hakkında kötü haber geldi. Görünen o ki iPhone SE 2 fiyatı hiçte ucuz olmayacak!

iPhone SE 2 fiyatı ile üzebilir!

Güncellenen donanım özellikleri ve iPhone X amiral gemisindeki gibi ekran çıkıntısı ile gelecek olan iPhone SE 2, bu yılın en çok beklenilen akıllı telefonlarından birisi. Öte yandan, diğer iPhone modelleri ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak kullanıcıların dikkati çeken iPhone SE halefi, bu defa fiyat olarak cepleri zorlayacak gibi gözüküyor.
Üründe Face ID için bir TrueDepth Kamera sistemi beklenmiyor. Nispeten küçük boyutlardaki telefonda tam ekran tasarım görme ihtimaliniz ise sızıntılara bakılırsa oldukça yüksek. Tabii ki yeni donanımlar da iPhone SE 2 fiyatına doğrudan yansıyacak.

Mevcut SE modeli ilk çıktığında 399 dolar fiyat etiketine sahipti ve bu fiyat daha yüksek depolama kapasitesine rağmen 349 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Yeni modelin ise yine en az 399 dolar fiyat ile satışa çıkabileceği, hatta fiyat trendlerine bakılırsa en ucuz iPhone modelinin 449 dolardan bile başlayabileceği tahmin ediliyor. Ülkemizde doların da oldukça hareketli olması, yüksek fiyatlarla karşılaşacağımız anlamına geliyor.

 

WWDC sonrası cihazın bu yıl içinde tanıtılması beklenilen dört iPhone modelinden ilki olarak satışa sunulması bekleniyor. Sonbahar aylarında ise 5.8 inç ekranlı iPhone X halefi ve daha uygun fiyatlı 6.1 inç LCD ekranlı model ve son olarak 6.4 inç ekranlı iPhone X Plus modelleri gelecek.

Bakalım sunulacak 2018 iPhone akıllı telefonlardan en çok talep gören model hangisi olacak?

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.