Alaçatı Sanat Haftası Başlıyor.

29.09.2017

32.889 views Kişi Okumuş

1 Yorum

Alaçatı Sanat Haftası Başlıyor.

Alaçatı Sanat Haftası 2 Ekim’de Başlıyor

 İzmir’in Çeşme ilçesinde, Alaçatı Sanat Haftası (ASH) etkinliği çerçevesinde Alaçatı Mahallesi bir hafta boyunca sanatla rengarenk olacak.

izmir’in Çeşme ilçesinde, Alaçatı Sanat Haftası (ASH) etkinliği çerçevesinde Alaçatı Mahallesi bir hafta boyunca sanatla rengarenk olacak.

2 Ekim Pazartesi günü, Alaçatı Kültür ve Sanat Derneğinin öncülüğünde ve organizasyonunda, Çeşme Belediyesinin katkılarıyla başlayacak olan ASH’17 etkinlikleri, 8 Ekim Pazar günü sona erecek. Etkinliklere, Nurhilal Harsa, Emre Lüle, Peruze Yiğit, Ahmet Sönmezocak, Çağla Leblebici, Havva Marta, Sema Barlas ve Ayten Karasu Güreşçi resimleri ile, Sevindik Yalçın camaltı boyama ile Selçuk Yılmaz ise heykel çalışmaları ile renk katacak.

ASH’17 etkinlikleri, 2 Ekim Pazartesi günü saat 11.00’de, Alaçatı Değirmenlerinde, davetli sanatçıların çalışmaya başlamaları ile start alacak. Aynı gün saat 12.00’de ise Alaçatı’da yaşayan sanatçılar, Alaçatı eski meydan kahvesinde bir kermes gerçekleştirecek. Saat 14.00’de de sanatçı Belkıs Ersan, eski tütün deposunda “Keçe Atölyesi” ile keçe çalışmalarının yapılışını anlatacak. Etkinliklerin ikinci gününde saat 11.00’de Peri Art Cafe önünde, İpek Atay’ın “Fincan Kulpumu Kendim Yapıyorum” adlı seramik atölyesi, saat 13.00’te Köşe Konak Otel’de Aysun Yenice’nin Mozaik Atölyesi ve saat 15.00’te de Alaçatı eski meydan kahvesinde Jale Koparal’ın “Doğal Bitkilerle Takı Atölyesi” gerçekleştirilecek. Alaçatı Değirmenlerinde ise davetli sanatçılar gün boyunca çalışmalarını yapacaklar. Açıklanan programa göre, ASH’17 etkinlikleri, 4 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’te Alaçatı Kirliçıkı’da Erdem Yalçın’ın “Şişe Boyama Atölyesi”, saat 15.00’te Kırmızı Ardıçkuşu’nda Ayten Öğütçü’nün “Kukla Atölyesi” ve saat 17.00’de de Pupe’de, Bahar Öztömek’in “Şablon Baskısı” ile devam edecek.

5 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek etkinliklerde, saat 11.00’de Alaçatı Değirmenaltı Galeri’de Sevindik Yalçın, “Camaltı Boyama Atölyesi”, saat 14.00’de Peri Art Cafe’de, Yıldız Ersağdıç’ın “Çağdaş Sanatta Yeni ve Özgün Düalizm” adlı söyleşisi, saat 15.00’de Kırmızı Ardıç Kuşu’nda Ayten Öğütçü’nün “Kukla Atölyesi” ve saat 17.00’de de Değirmenaltı Galeri’de Hıdır Göktaş’ın “Cam Boncuk Atölyesi” sanatseverler tarafından izlenebilecek. 6 Ekim Cuma günü ise saat 13.00’te Köşe Konak Otel’de Aysun Yenice’nin “Mozaik Atölyesi”, saat 16.00’da Dutlu Meydan’daki Bazen Atölye’de Hande Bilten’in “Ozpack Çantaları Tasarlıyoruz” adlı atölye çalışması, saat 15.00’te Alaçatı eski meydan kahvesinde Jale Koparal’ın “Doğal Bitkilerle Takı Atölyesi”, saat 16.00’da Bazen Atölye’de, Hande Bilten’in “Çocuklarla Hikaye Yazma-Çizme Atölyesi” ve saat 17.00’de de Değirmenaltı Galeri’de, Hıdır Göktaş’ın “Cam Boncuk Atölyesi” gerçekleştirilecek.

7 Ekim Cumartesi günü ASH’17 etkinlikleri saat 11.00’de eski Akbank binasındaki Çeşme Belediyesi Sanat Galerisi’nde, Bahar Bozacı’nın “Hapa Zome Atölyesi”, saat 13.00’te Terracota’da, Gül Alper’in “Seramik Atölyesi”, saat 14.00’de Köstem Otel’de Arya Kamalı’nın “En Eski Dil Minyatür ve Modern Minyatür” adlı söyleşi, saat 15.00’te Alaçatı Değirmenaltı Galeri’de Klorak Sanat İnsiyatifi’nin “Sanat Mezatı” ve saat 17.00’de Alaçatı eski meydan kahvesinde Gözde Eceoğlu’nun “Çocuk Resim Atölyesi” ile devam edecek. Etkinlikler kapsamında saat 17.00’de Kapari Otel’de, saat 18.00’de de Alaçatı Değirmenleri’nde “Çalıştay Sergisi” ve müzik eşliğinde kokteyl gerçekleştirilecek. ASH’17’nin 8 Ekim Pazar günü yapılacak son gün gün etkinliklerinde de saat 13.00’te Çeşme Belediyesi Sanat Galerisi’nde Bahar Bozacı’nın “Hapa Zome Atölyesi” ve saat 14.00’te Alaçatı eski meydan kahvesinde, Gözde Eceoğlu’nun “Çocuk Resim Atölyesi” gerçekleştirilerek Alaçatı Sanat Haftası son bulacak.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Aslı
01 Ekim 2017 - 08:35

Çok güzel olacak.