Büyü Çeşitleri

12.11.2017

33.297 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yüzlerce, hatta binlerce türden büyüye rastlamak mümkün. Ancak, büyüler genel olarak üçe ayrılıyor: Ak büyü, kara büyü ve muhabbet büyüsü. Ak Büyü: Yönlendirme ve bağlama denilen çalışmalar bu sınıfa giriyor. Büyü yapılarak, bir insanın düşünceleri belli konuda yönlendirilmeye çalışılıyor. Ak büyü, bir insanın diğerine sıcak bakması, kaynaşma, işlerinde başarı sağlaması ve muhabbet getirmesi amacıyla yapılıyor. Kara Büyü: Bu büyü türünün hedefi tamamen kötülük. Bir insanın diğerinden nefret etmesi, işlerinin bozulması, aile ortamının dağılması, kişinin zarar görmesi kara büyünün faaliyet alanına giriyor. Kara büyü, güçsüz ve zayıf bir insanı ciddi sıkıntılara sürükleyebiliyor. Muhabbet Büyüsü: Genellikle insanın şirinlik kazanmasını, yıldızının yükselmesini hedefliyor. Bir insanın sevdiğine kavuşması ve bedenindeki negatif enerjinin pozitife dönüşmesi amacını güdüyor.

Kara büyünün çeşitlerine gelince
Türkiye’de yaygın olarak kullanılan kara büyü çeşitleri şunlar:
 41 iğneli sabun büyüsü: Kişinin yavaş yavaş erimesi, ticari hayatının dağılıp, başarısızlıkla sonuçlanması için yapılıyor. Sabuna iğneler batırılarak bazı işlemler uygulanıyor. Ardından sabun suya atılıyor. Sabun ve iğne ile yapılan bu büyü çeşidinin 2 ila 5 ay arasında sonuç verdiğine inanılıyor.

 İğneli bebek büyüsü: Bu büyü çeşidinin ulaşmak istediği nihai amaç ölüm. İğneli bebek büyüsü ile önce insanın psikolojisi, daha sonra da bedeni hedef alınıyor. Yaşanan sıkıntıların, ölümle sonuçlanması amaçlanıyor.

 Kilit Büyüsü: İnsanın nasibini ve kısmetini kapatma amacı güdülüyor. Kilit büyüsü ile bir kişinin iş hayatı sona erdirilmeye çalışılıyor.

 Kiriş Büyüsü: Bu büyü çeşidinin çok yönlü amaçları bulunuyor. Kiriş ya da çiriş denilen kedi bağırsağı kullanılıyor. İnsanların nasip ve kısmetleri ile dillerinin bağlanması, erkeklik ya da kadınlık duygularının yok edilmesi için sıkça başvurulan yollardan biri.

 Tırnak büyüsü: El veya ayak tırnağı kullanılıyor. Böylece, bir insanın bilinçsiz bir şekilde istemediği bir insana doğru yönelmesi ve ona bağlanması amaçlanıyor.

 İç çamaşırına yapılan büyü: Genellikle külot, atlet ya da sütyen kullanılıyor. İç çamaşırı muhabbet için kişileri birbirine bağlamak amacıyla kullanılıyor. Büyü yapılan kişinin, büyü yaptıranın etkisi altına girmesine çalışılıyor. Tersi amaçla yapıldığında ise, kişinin ruhen bunalıma girmesi, akli dengesini yitirmesi gibi hedefler güdülüyor.

 Domuz yağı büyüsü: Domuz yağı, büyü sektöründe kullanılan vazgeçilmez araçlardan biri. Domuz yağı ile yolunda giden işlerin bir anda çıkmaza girmesi amaçlanıyor. Büyüye maruz kalan karı-kocanın birbirlerini yabani hayvan gibi gördükleri söyleniyor. Domuz yağı, iki kişiyi birbirinden ayırmak, ticari hayatı yok edip dağıtmak, itibarın kaybolması, yıldızın düşmesi gibi yüzlerce kötü amaç için kullanılabiliyor.

 Balmumu büyüsü: Balmumu insan ya da başka şekiller haline getiriliyor. İğneli ya da iğnesiz olarak üzerinde işlemler yapılıyor. İyi niyetle kullanılırsa, muhabbet, kaynaşma ve aile ortamının güzelleşmesine yol açıyor. Kötü niyetle büyü yapılırsa, kişinin ailesini dağıtmak, ticari hayatı olumsuz etkilemek, toplum içindeki itibarını düşürmek hedefleniyor.

 Nohut ve fasulye büyüsü: Nohut veya fasulyeler belli işlemlerden geçirilip, tılsımlar yapılıyor. Daha sonra bunlar içi dolu bir kavanoza atılıyor. Nohut ve fasulyeler şiştikçe beklenen amaç gerçekleşiyor. Bu büyü çeşidi ile hem nefis, hem de beden bağlanmaya çalışılıyor. Mesela, hırsızlık yapan bir kişinin pişmanlık duyup çaldığı malı geri getirmesi amaçlanıyor.

 Kaşık büyüsü: Bu büyü türünde tahta kaşıklar kullanılıyor. Belli tılsımlarla kaşıklar üzerinde işlemler yapılıyor. Eğer iki tahta kaşık yüz yüze gömülürse, büyü yapılan kişinin büyü yaptırana bağlanıp, etkisi altına girdiğine, onu kalbinden ve beyninden çıkaramadığına inanılıyor. Kötü niyetle yapılırsa, iki tahta kaşık ters olarak toprağa gömülüyor. Bu gömme işlemi de genellikle mezarlıklarda yapılıyor. Bu işlem, bir insanın diğerinden kopması, nefret etmesi, ondan uzaklaşarak kin duyması amacını güdüyor.

 Dardahan tohumu büyüsü: Büyü yapılan kişiye huzursuzluk vermek, aile ortamının ve işinin dağılması gibi amaçlarla yapılıyor. Bu büyü türü, birbirini çok seven iki insan arasındaki duyguların yok olmasını hedefliyor.

 Yarasa kanı ve yarasa kemiği ile yapılan büyü: Yarasanın çatal kemiği ile yapılan bu büyü, çok etkili ve şiddetli. Muhabbet ya da bağlama amacıyla yapılırsa, kişinin bütün duyguları esir alınmaya çalışılıyor. Amaç, büyüyü yaptıran kişinin, büyü yapılanı dilediği gibi kullanması. Kara büyünün en çok kullanılan ve bilinenleri bunlar. Ancak, büyünün yüzlerce çeşidi var. Bağırsak, böbrek ve dalak gibi hayvan organları kullanılarak da kara büyüler yapılıyor.
.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ