Personel Tazminatını ve haklarını Öldürmek isteyen Otel Davayı Kaybetti.

05.04.2021

749 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Geçtiğimiz yıllarda personellerine haber vermeksizin ssk üzerinden personellerinin istifa koduyla çıkışını veren İslami muhafazakar olarak kendini tanıtan Çeşme Club Familia Otel kendisine açılan davalardan birini kaybetti.
Bilir kişi heyeti ve mahkeme sonucu personellerine haksızlık yaptığı ortaya çıkan; bir umut yada zaman kazanmak adına olsa gerek şuan hakkında açılan davalardan birini istinafa götürmüş durumda zaman içerisinde istinaftan gelecek dava sonucunuda göreceğiz. Fakat bu kadar açık ve bir şekilde yapılmış haksızlığı istinafda farklı bir karar almasını beklemiyoruz.

Personeller Dava Açmaya Devam ediyor.

Personellerine haber vermeksizin ssk üzerinden personellerinin istifa kodu ile çıkışlarını veren otele personelleri tarafından dava açılmaya devam edilmekte. Geçtiğimiz günlerde personelleri tarafından bir dava açımı daha söz konusu olduğu bilinmekte.

Personeller Neden Haklarını Aramıyor ?

Personellerinin ssk üzerinden istifa kodu ile çıkışını sağlayıp yine personellerinin haber olmaksızın farklı isimde kurdukları firmaya girişlerinin yapan club familia otel ve yöneticileri personellerine olayı 2 hafta sonra haber edip personellerinden istifa dilekçesi istemiş vermeyenlerin ise gerçeğe uymayan sebeb ve nedenler ile çıkışlarını vermiştir. Bir çok personel bilinçsizce bu istifa dilekçelerine imza atmaları nedeniyle, kanun ve maddeleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmamaları ve ülkemiz uzun süren dava süreçleri nedeniyle dava açmaya çekindiği bilinmekte.

Bilgilendirme !!!

Özellikle söz konusu sözde islami otel club familia ile çalışacakların dikkat etmesi gereken bir husustur.

  • Her ne olursa olsun boş kağıda imza atmayın !
  • Size kısa zaman verilse dahi imzaladığınız kağıtları okumadan imza atmayın.
    Bu maddeler keyfi keder yazılmamış olup söz konusu otel personellerine iş giriş formunda önceki firmada çalıştığın firmadan ve şuan ki çalışacağı firmadan hak talep edemeyeceği konusunda maddeler eklemiştir. Aynı şekilde sizlerden boş kağıda imza atmak gibi saçma bir şey talep ederler ise uzak durunuz.

Unutmayın ki Her ne kadar sizin işe ihtiyacınız var ise; Firmalarında çalışacak elemana ihtiyacı var.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.