Sözde İslami otel Club Familia İçin Geri Sayım Başladı

28.09.2019

28.994 views Kişi Okumuş

0 Yorum

İzmir’in Çeşme ilçesinde islami veya muhafazakar konseptinde hizmet veren veya verdiğini düşünen otele işci hakları üzerine dava açıldı.

İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan sözde islami otel Club Familia hakkında 8 Mart dünya kadınlar gününde dava süreci başlatılmıştı.

Personellerinin haberi olmaksızın ssk üzerinden istifa kodlarıyla çıkışlarını sağlayan ve yine personellerinin haberi olmaksızın farklı bir firmaya girişlerini yapan Çeşme Club Familia otel için davanın il günü 16 Kasım 2019 saat 09:00 olarak belirlendi.

Bazı personelleri tarafından söz konusu durumun yasal olmadığı ve haklarının gasb edilmesini kabul etmedikleri için noterden ihtar çekilmesinin ardından istifa dilekçesine imza atmayan personellerine işe giriş sözleşmesi imzalatılmıştır. Her ikisinede imza atmayan personellerini ise iş yerine almayarak iyi niyeti suistimalden çıkışlarını vermişlerdir.

İşe Giriş Sözleşmesi mi Yoksa İstifa Dilekçesi mi ?

İstifa dilekçesine imza atmayan personellerine yeni işe giriş sözleşmesi imzalatmaya çalışarak kelime oyunlarıyla personellerini haklarını gasb eden Club Familia ve yöneticileri yeni iş giriş sözleşmesinden istifa dilekçesine gerek kalmaması sağlayan maddeler eklemiş ve personellerini bir noktada kandırmıştır. Eğitim düzeyleri belli olan ve okumadan imza atan personellere izma attırarak istifa dilekçesine gerek kalmaksızın personellerin haklarından vazgeçmesi sağlanmaya çalışılmıştır. Sözde işe giriş sözleşmesi olan bu sözleşmede konu ile ilgili geçen maddelerden bir tanesi aşağıdaki gibidir.

“İş gören, şirkette çalışmaya başlamadan önceki işvereni olan hizmet akdi nedeniyle yüklenmiş olduğu her türlü(belirli süre çalışma, cezai şart yada tazminat gibi) hukuki sorumluluğunu yerine getirdiğini beyan ve taahhüt eder. “

Haber hakkında detaylar önceden hazırlanıp yayınlanmayan ve hazırlanacak detaylar delil ve ispatlarıyla yayınlanacak olup imza atmayan personelleri hakkında oraya buraya mail atan söz de islami otel ve çalışanlarının yapmış olduğu bilinçli ne islama nede hukuk ve ahlak kurallarına uymayan bu hareketleri detayla bir şekilde siz okurlarımıza gerçeklerin ortaya çıkması yalan dolan bilginin gezinmemesi adına delilleriyle yasaların izin verdiği boyutlarda sansürlenmeden yayınlanacaktır.

İlahi Adalet illaki yerini Bulacaktır

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.