Tüm dünya Yenik Düşüyor Mu ?

01.04.2020

27.495 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Geçtiğimiz aylarda Çin’de ortaya çıkan corona virusu şuan itibarıyla tüm dünyaya yayılmış durumda. Avrupa, Asya, Amerika kıtalarının yer aldığı dünyanın süper güçleri denen yada denilebilecek bütün ülkeleri etkisi altına alan virus karşısında dünya genelinde bir çok ülkenin sağlık alt yapısı çökmüş durumda ve bir çoğuda çökmek üzere.

Alınan Önlemler

Dünya genelinde ve ülkemizde virusun kesin bir çözümü olmaması ve vakaların her geçen gün artarak gitmesi, her hangi bir ilaç veya tedavi yönteminin olmaması nedeniyle genel olarak önerilen yöntem evlerden çıkılmaması ve vücut direncinin yüksek tutulması yönünde .

Virüsün Sektörlere Etkisi

İnsanların ve şirketlerin kepenk kapattığı ve genel olarak uzaktan çalışma yöntemlerine başvurduğu bu günlerde insanların ve şirketlerin gelir kaynaklarının üzerinde olumsuz etkisi olan virüs devletleri doğal olarak etkilemektedir.

Bir çok ticaret sektörünü etkileyen virüs icraat ve ithalatı olumsuz etkilemiş bulunmakta ve ülke ve dünya ekonomilerini alt üst etmeye devam etmektedir.

Ülkemizde yakın zaman beklenen sezon açılışı beklenen turizm sektörü’de corona virüsü karşısına derin darbe almış konumda. Geçtiğimiz aylarda yapılan rezervasyonlarda büyük bir kısmı iptal edilmiş konumda ve yeni rezervasyonları gerçekleşmemesi gayet normal bir durum. Corona virüsünün ne zaman sona ereceği belli olmadığı durumu göz önünde bulundurulup insanların nakit sıkıntısına düştüğü bu günlerde ilerleyen tarihler için turizm sektörünün virüsün etkisi geçse dahi %50 den daha aşağıda bir canlılık seyir etmesi beklenmekte.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.