Türkiye’de sıklıkla yapılan büyü çeşitleri

12.11.2017

33.198 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Türkiye’de sıklıkla yapılan ak büyü çeşitleri de şunlar: 
 Safran Büyüsü: Büyülerin iptalinde ve kişilerin tıp dışındaki sorunlarının giderilmesinde safran kullanılıyor. Safran ve misk-i amber karışımı ile temiz bir beyaz kağıt üzerine gerekli yazılar yazılıp suya atılıyor ve toprağa gömülüyor.

 Bakır Levha Büyüsü: Vefk şeklinde koruma olarak kullanılıyor. Bakır levhanın üzerine bazı ayetlerle birlikte tılsım denilen rakamlar yazılıyor. Kişinin çeşitli etkilerden kurtulması ve rahatlaması hedefleniyor.

 Gümüş yüzük veya levha büyüsü: Bir gümüş levha veya yüzük üzerine belli tılsımlar kazınıyor. Kişinin büyüye karşı korunması, başkalarına şirin görünmesi, iş ve özel hayatında başarılı olması hedefleniyor.

 Alüminyum levha büyüsü: Alüminyum levha üzerine belli tılsımlar yazılıyor. Bu tılsımları üzerinde taşıyan ve evinde bulunduranların her türlü kötülük ve büyüden kurtulması amaçlanıyor.

 Karabiber büyüsü: Akrep, çıyan, yılan gibi zehirli hayvanların sokmaması için yapılan efsunlarda, genellikle kara biber kullanılıyor. Efsunlanan kişiyi hayatı boyunca hiçbir zehirli hayvan sokamıyor. Ayrıca, sevgi amaçlı yapılırsa, 41 adet karabiber okunur, metal bir levha üzerinde 7 gün boyunca yakılıyor.

 Fasulye büyüsü: 41 adet fasulye okunup üzerlerine çeşitli yazılar yazılıyor. Sevgi ve muhabbet getirdiğine inanılıyor.

 Defne yaprağı büyüsü: 7 ya da 14 adet defne yaprağı üzerlerine bazı dualar ve tılsımlar yazılarak alevli ateşte yakılıyor. Sonuçta sevgi ve muhabbet geliyor.

 Koka tespihi büyüsü: Koka ağacı tespihi kullanılıyor. Sevgi ve muhabbet için 3 veya 7 adet tespih tanesi üzerine yazılar yazılarak veya okunarak 3 veya 7 gün yakılıyor.

 Ceviz büyüsü: Bir kişiyi etki altına almak için ceviz kabuklarının üzerine tılsım ve dualar yazılıyor. Ardından iki kabuk birleştirilerek toprağa gömülüyor.

 At nalı büyüsü: At nalı üzerine birtakım yazılar ve tılsımlar yazılır. 3 veya 7 gün alevli ateşte kızdırılıyor. Amaç, büyü yapılan kişiyi aşk ve muhabbet sarması.

 Yumurta büyüsü: İyi ya da kötü amaçlarla kullanılabilir. Önce, yumurta delinerek içi tamamen boşaltılıyor. Ya alevli ateşte yakılıyor ya da içine tılsımlar konularak toprağa gömülüyor. Bunlar, Türkiye’de sıklıkla kullanılan büyü çeşitleri. Ayrıca, büyü ve büyücülükle uğraşan kişilerin, sadece kendilerine has büyü çeşitleri de bulunuyor.
Büyü, iyi ya da kötü her türlü amaçla yapılan bir işlem. Amaç ne olursa olsun, İslam dini tarafından her türlü büyü faaliyeti kesin olarak yasaklanmış. Dinen, “Ben büyüyü iyi amaçlarla yapıyorum” diyerek, işin içinden sıyrılmak mümkün değil..

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ