Yağlı Cildiniz Nasıl mı Daha Parlak Olabilir?

29.09.2017

32.887 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Yağlı Cildiniz Nasıl mı Daha Parlak Olabilir?

Yağlı Cildiniz Daha Parlak Olabilir, Cildiniz çok mu yağlı? Parlaklık konusunda doğal ve olması gereken bir etkiye sahip olamıyor musunuz?

Cildiniz çok mu yağlı? Parlaklık konusunda doğal ve olması gereken bir etkiye sahip olamıyor musunuz? O halde tüm bildiğiniz kimyasal ürünleri ve yöntemleri bir kenara bırakın. Yağlı ciltlerin gerekli bakım ihtiyacını karşılamak ve doğal bir parlaklık kazanmasını sağlamak için ufak bir araştırma yaptık. Bu araştırma neticesinde 4 farklı önemli çözüm yolunu guzellikhaber.com olarak bir araya getirdik.

1) Ada Çayını Küçümsemeyin

Ada çayı, vücudun her türlü noktasına yardımcı olabilen mükemmel bir sağlık deposu halindedir. Peki, bu sağlık deposunun cildiniz ne kadar faydalı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, hemen bir fincanın içerisine ılık su ile birlikte ada çayı ekleyiniz. (2 Kaşık Kadar) Akabinde 10 dakika süre ile bu karışımı demleyip yüzünüze nazikçe sürünüz.

2) Mangoyu Denemekten Korkmayın

Orta boyutta bir mango edinin. Akabinde bunu eşit bir şekilde ikiye bölün ve yüzünüz için dairesel bir düzen içerisinde sürmeye başlayın. Bu düzende 5 dakika kadar yüzünüze mangoyu uygulayın ve akabinde ılık su yardımı ile yüzünüzü temizleyin.

3) Mandalina Çok Faydalı Olabilir

Ufak bir mandalina maskesi, yüzünüzde ki aşırı yağı gidermeye çok yardımcı olabilir. Bu konuda hiç yorulmadan sadece mandalinaları ufak ve ince parçalara ayırmanız ve yüzünüze yapıştırarak 5 dakika kadar maske halinde bekleyip, akabinde yüzünüzü yıkamanız yeterli olacaktır.

4) Buğday Tohumunu Duydunuz mu?

Özellikle aktarlardan elde edebileceğiniz buğday tohumu yağı, cildinizde ki aşırı yağın giderilmesi ve doğal bir parlaklık kazanması aşamasında büyük fayda sağlayabilir. Bu nedenle her hafta ufak bir buğday yağı maskesi cildinize çok iyi gelecektir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ